نخستین رویداد ملی عکس لاهیجان با اعلام نفرات برگزیده پایان یافت
نخستین رویداد ملی عکس لاهیجان با اعلام نفرات برگزیده پایان یافت
اختتامیه نخستین رویداد ملی عکس لاهیجان شامگاه چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان و با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران و سازمان چای با حضور پرشور عکاسان برجسته و نامی ایران در سالن اجتماعات شهرداری لاهیجان برگزار شد.....

به گزارش لاهیج دیلم ، رضا زنده دل شهردار لاهیجان در این مراسم با تاکید بر اینکه شهر لاهیجان قدمت تاریخی و فرهنگی بسیار دارد گفت : ما نتوانستیم آن طور که باید این شهر را به درستی معرفی کنیم چرا که این شهر جاذبه های بسیاری برای معرفی دارد.

وی در ادامه به معرفی کاشف السلطنه بانی کاشت چای و زحماتی که برای کاشت و تکثیر این گیاه از گذشته تا به امروز کشیده شده پرداخت و گفت : معرفی لاهیجان بعنوان پایتخت چای ایران بهانه ای شد تا رویداد ملی عکس را برای اولین بار در این شهر اجرا کنیم.

زنده دل گفت : از حدود سیصد عکاسی که علاقمند به حضور در تورهای تخصصی عکاسی در شهر لاهیجان بودند سی نفر پذیرفته شدند و این افراد در طی این چند روز بیش از هزار عکس به جشنواره ارسال کردند .

شهردار لاهیجان در پایان گفت: از تمامی بزرگوارانی که در اجرای این پروژه ما را یاری کردند از رئیس سازمان چای کشور و انجمن سینمای جوانان تا فرماندار و دیگر مسئولین شهری و همکاران خوب ما در شورای شهر لاهیجان که همکاری خوب و صمیمانه ای با ما داشتند تشکر می کنم‌.

ابراهیم خوشحال عضو شورای اسلامی شهر لاهیجان نیز در این برنامه از بانیان برگزاری این رویداد مهم تشکر کرد و گفت : در حوزه فرهنگی کارهای بسیار خوبی در لاهیجان انجام شد و در سطح کشور حضور پررنگی داشتیم.

وی افزود: هم اکنون این افتخار را داریم که با فراخواندن عکاسان نامی ایران به این شهر و ثبت عکس های ناب از چای و برنج ایران ،پایتخت چای ایران را بیشتر بشناسیم.

وی اضافه کرد: لاهیجان از اولین شهر های کشور است که جشنواره تئاتر خیابانی را طی چند سال متوالی با حضور پرشور هنرمندان از استان‌های مختلف برگزار کرد.

خوشحال در پایان گفت : امیدوارم با برگزاری مجدد چنین برنامه هایی در راستای اعتلای فرهنگ این شهر به غایت هدف ما که شناساندن عروس گیلان به ایران و جهان باشد موفق شده باشیم

روح الله بخشی نژاد سرپرست فرمانداری لاهیجان هم در این مراسم با برشمردن ویژگی های لاهیجان از مدیریت شهری برای برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری قدردانی کرد .

مهرداد اسکویی هنرمند مطرح گیلانی هم در این مراسم دو جلد از آثار خود را به رضا زنده دل شهردار لاهیجان اهدا کرد.

در پایان این رویداد از نفرات برتر در بخش‌های مختلف تجلیل شد.

در بخش مستند شهری نفر اول شبنم ملکی، نفر دوم، تورج نیک‌نژاد نفر سوم نگین محمدی‌فرد در بخش چای امیرحسین یوسفی کیساری نفر برتر و در بخش لاهیجان کیان احمدپور نفر نخست و مریم سمیعی به عنوان نفر برتر معرفی شدند.

داوری این رویداد را جاسم غضبانپور، افشین شاهرودی و سیف اله صمدیان بر عهده داشتند

  • نویسنده : حمید غمخوار