ندیمی : دولت بعدی، دولت هزینه‌کرد نیست
ندیمی : دولت بعدی، دولت هزینه‌کرد نیست

یک فعال سیاسی گفت: رئیس جمهور بعدی باید بتواند از لحاظ فرهنگی و اقتصادی و بین‌المللی کشور را توسعه دهد. به گزارش لاهیج دیلم ،ابوذر ندیمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مهم‌ترین درخواستی که کشور از رئیس قوه اجرایی دارد وجه اجرایی اوست. رئیس جمهور آتی هر عنوانی از علم و دانش را داشته باشد، تحت […]

یک فعال سیاسی گفت: رئیس جمهور بعدی باید بتواند از لحاظ فرهنگی و اقتصادی و بین‌المللی کشور را توسعه دهد.

به گزارش لاهیج دیلم ،ابوذر ندیمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مهم‌ترین درخواستی که کشور از رئیس قوه اجرایی دارد وجه اجرایی اوست. رئیس جمهور آتی هر عنوانی از علم و دانش را داشته باشد، تحت شعاع عملگرایی و اجرا است. باید شخصیتی داشته باشد که بتواند خود و کشور را توسعه دهد. تمام وزرا ومعاونین و مدیران او نیز باید این توانایی را داشته باشند.

وی ادامه داد: شخصیت رئیس جمهور بعدی باید متناسب با مشکلات باشد؛ بزرگ ترین مشکل ما اقتصاد و فرهنگ است. فردی که می‌آید باید رویکرد جامعی از این دو موضوع داشته باشد. با شرایطی که داریم احتمال کاهش مشکلات اقتصادی و فرهنگی هم نیست. مسائل مرزی و فرامرزی ما نه تنها کم نشده که بیش تر هم شده وما نیازمند رئیس قوه مجریه ای هستیم که توانایی حل وفصل این مشکلات را داشته باشد. 

این نماینده سابق مجلس گفت: علاوه بر این دو وجهه رئیس جمهور آینده باید کاراکتر بین‌المللی نیز داشته باشد؛ ایران بدون دنیا نمی‌تواند پیشرفت همه جانبه داشته باشد. اگر قرار است ستادها و نهادها و بنیاد‌ها دست دولت نباشد، برای پشبرد اقتصاد و سیاست باید با جهان بین‌الملل در ارتباط باشد. پس یکی دیگر از شاخصه‌های شخصیتی رئیس‌جمهور آتی داشتن اعتبار بین‌المللی است.

ندیمی افزود: از سوی دیگر، رئیس‌جمهور آتی ایران باید اعتبار بین قوه ای داشته باشد. رئیس جمهوری که مدام با قوای دیگر چالش دارد کشور را پیش نمی‌برد. 

این نماینده سابق مجلس گفت: نیازمند چنین شخصیتی هستیم که بتواند مسائل روز مثل تورم، رکود، کرونا، کنترل بزرگ‌تر شدن دولت، مبارزه با قاچاق، فرار مالیاتی و … را حل کند. ما نیازمند دولتی هستیم که به جای خرج کردن، تولید درآمد کند. خیلی از دولت‌ها دولت هزینه کردن هستند در حالی که به نظر من دولت در چهارسال بعدی صد در صد دولت درآمدی است