نماینده ولی فقیه در گیلان خواستار برخورد جدی با ساخت و سازهای غیر قانونی در اراضی ملی گیلان شد و گفت: ساخت و ساز های بدون مجوز قانونی در اراضی ملی و کشاورزی باید تخریب شوند .

به گزارش لاهیج دیلم، آیت الله رسول فلاحتی امروز در جلسه مقابله با زمین خواری و حفظ منابع طبیعی استان که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و روسای دادگستری گیلان برگزار شد با تاکید بر قانونمند کردن تغییر کاربری اراضی کشاورزی اظهار کرد: بعضی از افراد بومی بیش از ۱۰۰ سال در روستاها ساکن هستند اما در گرفتن سند با مشکل مواجه اند .

وی به قانون اراضی ملی مصوب سال ۱۳۴۱ اشاره کرد و افزود: توسعه شهری موجب شده بعضی از اراضی در محدوده شهری قرار بگیرند و نیاز به تغییر کاربری دارند .

امام جمعه رشت، خواستار برخورد جدی با ساخت و سازهای غیر قانونی در اراضی ملی گیلان شد و بیان کرد: ساخت و ساز های بدون مجوز قانونی در اراضی ملی و کشاورزی باید تخریب شوند .

فلاحتی با اشاره به اینکه مسئولان باید مردم را باید نسبت به موارد قانونی توجیه کنند، تصریح کرد: مدیران و متولیان امور باید همراه کشاورزان بوده و از روستاها بازدید میدانی داشته باشند .

وی بر وحدت رویه اداره های مختلف برای صدور مجوزهای لازم به روستائیان تاکید کرد و گفت: مسئولان مربوطه مردم را درگیر پیچ و خم اداری نکنند و آنها را به اداره های مختلف حواله ندهند .

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید براینکه مردم برای دریافت مجوزهای لازم نباید در پیچ و خم اداری سرگردان باشند، خاطرنشان کرد: بعضی از افراد برای خرید زمین از استان های دیگر به گیلان هجوم می آورند و روش های دور زدن قانون را بلد هستند .

فلاحتی، خواستار جلوگیری از هجوم بی رویه خریداران اراضی کشاورزی بیرون از گیلان توسط دستگاه های مربوطه شد و یادآور شد: باید اراده ای باشد تا زمین های کشاورزی استان از بین نرود .

وی با اشاره به تلاش و اقدام های صورت گرفته مسئولان دستگاه های مختلف برای حفظ اراضی ملی در گیلان، اظهار کرد: با افرادی که به دنبال تغییر کاربری اراضی ملی و کشاورزی استان هستند باید برخورد جدی شود .

امام جمعه رشت بر به کارگیری نیروهایی برای حراست از اراضی ملی و کشاورزی گیلان تاکید کرد و افزود: اگر تغییر کاربری اراضی ملی و کشاورزی استان تداوم پیدا کند در سال های آینده به مرحله بحرانی می رسیم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید