رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه در این دوره نمایندگان گیلان برای انتخاب یک استاندار بومی با هم متحد هستند، گفت: از وزارت کشور می‌خواهیم استاندار جدید گیلان را همین هفته انتخاب و معرفی کند. 

به گزارش لاهیج دیلم، محمدصادق حسنی جوریابی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه وزیر کشور باید هر چه سریع‌تر تکلیف استان گیلان را مشخص کند اظهار داشت: نمایندگان گیلان برای انتخاب استاندار بومی با هم متحد هستند و امیدواریم این دوره وزارت کشور یک استاندار بومی را برای استان معرفی کند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر اینکه بحث انتخاب استاندار توسط وزارت کشور بسیار طولانی شده  و نمایندگان توقع آن را نداشتند عنوان کرد: در برخی محافل و یا بین مردم خود استان گاهی مطرح می‌شود که چون نمایندگان گیلان با هم اختلاف دارند وزارت کشور همیشه استاندار بومی را برای این استان انتخاب کرده است.

نماینده مردم رشت در مجلس متحد بودن تمام نمایندگان گیلانی حاضر در مجلس برای معرفی یک فرد بومی به عنوان استاندار را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: تا همین لحظه حتی یک نفر از نمایندگان گیلان فرد خاص مورد نظر خودش را به وزارت کشور جهت تصدی پست استانداری توصیه نکرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس از جلسه مجمع نمایندگان گیلان با وزیر کشور در باب انتخاب استاندار بومی خبر داد و گفت: نمایندگان در این جلسه در چندین بند دلایل خود را برای انتخاب استاندار بومی برای استان گیلان مطرح کردند و بر لزوم توجه وزارت کشور به این موضوع تأکید داشتند.

حسنی جوریابی بحث نزدیک بودن انتخابات مجلس در اسفند امسال را یکی از دلایلی که استان گیلان حتماً این دور باید استاندار بومی داشته باشد دانست و ابراز داشت: دو سال بیشتر از عمر دولت تدبیر و امید باقی نمانده است از سوی دیگر استان گیلان جزء استان‌های نخستی بود که به رئیس جمهور فعلی رأی داد.

وی با بیان اینکه اگر استاندار جدید گیلان غیربومی باشد باید زمان زیادی را صرف شناخت استان و مسائلی از این دست کند خاطرنشان کرد: همان‌طور که قبلاً هم گفتم موعد انتخابات مجلس نزدیک است بنابراین باید استاندار بومی برای گیلان انتخاب شود تا فرد جدید دیگر نیازی به مطالعه در مورد شرایط استان نداشته باشد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان تشدید پیگیری‌های نمایندگان و گسترش رایزنی با وزارت کشور در روزهای آتی را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود و اتحادی که در بین تمام نمایندگان گیلانی حاضر در مجلس وجود دارد امیدواریم اینبار استان گیلان شاهد ورود یک استاندار بومی باشد.

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=1107

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید