نیاز شدید بیمارستان‌های گیلان به خون
نیاز شدید بیمارستان‌های گیلان به خون

مدیر کل انتقال خون گیلان گفت: بیماران نیازمند به خون چشم انتظار کمک اهداکنندگان هستند. به گزارش لاهیج دیلم، بابک پاکدل، مدیر کل انتقال خون گیلان با اشاره به کاهش شدید ذخایر خونی و نیاز مبرم بیماران نیازمند به خون گفت: در حال حاضر به تمام گروه‌های خونی به ویژه گروه‌های منفی و A مثبت برای تامین خون […]

مدیر کل انتقال خون گیلان گفت: بیماران نیازمند به خون چشم انتظار کمک اهداکنندگان هستند.

به گزارش لاهیج دیلم، بابک پاکدل، مدیر کل انتقال خون گیلان با اشاره به کاهش شدید ذخایر خونی و نیاز مبرم بیماران نیازمند به خون گفت: در حال حاضر به تمام گروه‌های خونی به ویژه گروه‌های منفی و A مثبت برای تامین خون مورد نیاز بیماران نیازمندیم.

او افزود: از افراد واجد شرایط و اهدا کنندگان مستمر درخواست می‌شود برای تامین نیاز خونی بیماران به پایگاه‌های انتقال خون استان مراجعه کنند.

مدیر کل انتقال خون گیلان با تاکید بر اینکه تمامی نکات بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در پایگاه‌های انتقال خون استان رعایت می‌شود، گفت: مراجعه کنندگان برای اهدای خون ابتدا توسط پزشک معاینه می‌شوند و در صورت برخورداری از شرایط لازم برای خونگیری از آن‌ها اقدام می‌شود.

بابک پاکدل تصریح کرد: در ۶ ماه نخست امسال ۳۹ هزار و ۱۱۷ واحد خون اهدا شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴۳ و ۳ دهم درصد بیشتر است