مدیرکل محیط زیست گیلان با اشاره به ممنوعیت شکار پرندگان گفت: تاکنون هیچ گونه مجوز شکار و صید صادر نشده است.

به گزارش لاهیج دیلم ، ساسان کفایی، مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان در حاشیه بازدید روز گذشته رئیس کل دادگستری استان از تالاب بین‌المللی بندرانزلی گفت: با توجه به دستورالعمل صادره از سازمان متبوع هرگونه شکار پرندگان تا اطلاع ثانوی ممنوع است و این اداره کل نیز تاکنون هیچ گونه مجوز شکار و صیدی صادر نکرده است.

او همچنین به مشکلات گسترش گیاه سنبل آبی در سطح تالاب انزلی اشاره کرد و افزود: گیاه سنبل آبی سرعت رشد بسیار بالایی دارد و با توجه به اینکه گسترش این گیاه مهاجم تاثیر زیادی در اکوسیستم این تالاب دارد بایستی با تمام توان و استفاده حداکثری از مشارکت تمام ذینفعان محلی و دستگاه‌های مرتبط و متولی حفاظت از تالاب به مبارزه مکانیکی با این گونه پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی، رئیس کل دادگستری گیلان برای بررسی وضعیت تالاب بین المللی انزلی و تدوین برنامه مقابله با گیاه مهاجم سنبل آبی به این شهرستان سفر و در نشست با گروه‌های مردم نهاد و فعالان زیست محیطی شرکت کرد.

او با بیان اهمیت مقابله با گسترش گیاه سنبل آبی بر بهره گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و فعالان زیست محیطی و استفاده از ماشین آلات و شیوه‌های مکانیکی در رفع هرچه سریع‌تر تهدید این گیاه مهاجم تأکید کرد.

رئیس کل دادگستری گیلان همچنین با اشاره به نقش پرندگان مهاجر و بومی در حفظ زیست بوم تالاب بندرانزلی و آب بندان‌ها در گیلان، از اداره کل محیط زیست گیلان خواست بر ممنوعیت شکار پرندگان و عدم صدور مجوز شکار به جد نظارت کند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید