واکنش آموزش و پرورش گیلان به اظهارات شهردار و عضو شورا درباره جذب اعتبار ۲۳۰ میلیارد تومانی
واکنش آموزش و پرورش گیلان به اظهارات شهردار و عضو شورا درباره جذب اعتبار ۲۳۰ میلیارد تومانی

پیرو اظهارات شهردار رشت و رضا عاشری یکی از اعضای شورای شهر رشت در فضای مجازی در خصوص عدم جذب اعتبار ۲۳۰ میلیارد تومانی، اطلاعیه ای صادر گردید. به گزارش لاهیج دیلم ، آموزش و پرورش گیلان به انتقادات تند شهردار و عضو شورای شهر رشت درباره عدم تایید اعتبار ۲۳۰ میلیارد تومانی واکنش نشان داد. متن […]

پیرو اظهارات شهردار رشت و رضا عاشری یکی از اعضای شورای شهر رشت در فضای مجازی در خصوص عدم جذب اعتبار ۲۳۰ میلیارد تومانی، اطلاعیه ای صادر گردید.

به گزارش لاهیج دیلم ، آموزش و پرورش گیلان به انتقادات تند شهردار و عضو شورای شهر رشت درباره عدم تایید اعتبار ۲۳۰ میلیارد تومانی واکنش نشان داد.

متن کامل اطلاعیه آموزش و پرورش گیلان در خصوص اظهارات شهردار و یکی از اعضای شورای شهر رشت در فضای مجازی به شرح زیر است:

پیرو اظهارات شهردار و یکی از اعضای محترم شورای شهر رشت در فضای مجازی به اطلاع شهروندان محترم رشت می رساند که در دهه های پیشین آموزش و پرورش در قالب اداره فرهنگ زیر نظر بلدیه هر استان اداره و فعالیت می نمود.

از سال ۱۳۲۲ آموزش و پرورش از بدنه ی بلدیه جدا و با تفکیک وزارت آموزش و پرورش و شهرداری ها، براساس قوانین مصوب آن زمان شهرداری ها مکلف به انتقال بی قید و شرط اسناد کلیه ی فضاهای آموزشی و پرورشی به نام وزارت آموزش و پرورش گردیدند، لذا املاک مورد نظر ذاتاً جزء املاک دولتی می باشد اما باتوجه به توافق صورت گرفته در سال ۹۸ و به روزآوری آن در روزهای اخیر مقرر گردید از محل اسنادخزانه اسلامی مبلغ ۲۳۰ میلیارد تومان بابت این املاک تهاتر شود.

پس از ارائه متن قرارداد توسط شهرداری محترم و بررسی آن ابهاماتی در بندهای قرارداد وجود داشت که جهت رفع آن مکاتباتی با وزارت متبوع و دستگاه های نظارتی صورت گرفت که پس از دریافت پاسخ با رعایت ضوابط و مقررات اقدام بعدی صورت خواهد گرفت.

شهردار و عضو شورا چه گفته بودند؟

سید امیرحسین علوی در ابتدا نوشت: یک اتفاقی افتاده دو روزه روح و روان من رو بهم ریخته. چطور می شود در استانی که ما همیشه داد زدیم منابع ملی به ما نمی رسد مدیری بگوید چون من در شرف بازنشستگی هستم امضا نمی کنم شرمنده! به همین سادگی بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان فرصت از این شهر بره هوا. نمایندگان محترم مجلس، استاندار عزیز، دادستان بزرگوار، بازرس کل استان، دیوان محاسبات و در نهایت مردم مظلوم…

ساعتی بعد رضا عاشری عضو شورای اسلامی شهر رشت به طور واضح طی یک استوری اینستاگرامی نوشت: جناب آقای رحمتی مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان گیلان… ۲۳۰ میلیارد تومان پول قرار هست به شهر رشت تخصیص پیدا کنه اما حضرتعالی از امضای اسناد نهایی خودداری می کنید. تا کی استان های دیگه بودجه جذب کنن و ما با حضور مدیران عافیت طلب که خودشون رو برای تهران شیرین میکنن باید منابع شهری و استانیمون رو از دست بدیم؟