نشست کمیته صیانت از اراضی ملی با موضوع بهره برداری از آب بندان ۵۷ هکتاری روستای لیفشاگرد و سایر آب بندان‌ها در دادگستری گیلان برگزار شد

به گزارش لاهیج دیلم ، رئیس کل دادگستری گیلان در نشست کمیته حفاظت و صیانت از اراضی ملی، جنگل‌ها و مراتع، سهل انگاری مسئولان و مدیران را موجب احاطه گیاه سنبل آبی در آب بندان لیفشاگرد دانست و گفت: این گیاه فضای تنفسی گیاهان و آبزیان را تنگ کرده و با ترشح سموم موجب آلودگی محیط زیست و آب‌های اراضی کشاورزی می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی با اشاره به مشکل آب بندان‌های استان و مناسب بودن زمان لایروبی آب بندان‌ها و رودخانه‌ها تصریح کرد: لایروبی آب بندان‌ها و رودخانه‌ها با رعایت ترک تشریفات به افراد واجد صلاحیت واگذار شود و اقدامات لازم در این زمینه هر چه سریع‌تر صورت گیرد تا در فصل بارش شاهد جاری شدن سیلاب‌ها و وارد شدن خسارت به مردم نباشیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان نیز با اشاره به اینکه آب بندان‌ها مهم‌ترین منبع ذخیره آبی از دوران گذشته و از ابتکارات نیاکان در تامین آب مزارع کشاورزی محسوب می‌شد گفت: در طی سال‌های متمادی این آب بندان‌ها کارکرد خود را از دست داه و به جنگل تبدیل شده و یا توسط گیاه سنبل آبی غیر قابل استفاده گشته اند.

احمد آقایی در ادامه افزود: لایروبی آب بندان لیفشاگرد به شهرداری منطقه واگذار شده است و شهرداری موظف است با تهیه ماشین آلات و ابزار مورد نیاز در این راستا اقدام نماید.

وی با بیان اینکه برداشت شن و ماسه باید به شرکت‌های آسفالت همان منطقه برای تامین مصالح مورد نیاز در راستای مرمت جاده‌های روستا‌های مجاور واگذار شود افزود: با این روش دست دلالان و سودجویان شن و ماسه قطع شده و از تشکیل بازار سیاه در این حوزه پیشگیری می‌شود

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=6699

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید