وضعیت قرمز ذخایر خونی در گیلان
وضعیت قرمز ذخایر خونی در گیلان

مدیرعامل انتقال خون گیلان از نیاز مبرم مراکز درمانی استان به همه گروه‌های خونی خبر داد. به گزارش لاهیج دیلم ، بابک پاکدل گفت: به دلیل نیاز شدید مراکز درمانی گیلان به همه گروه‌های خونی، خیران و اهداکنندگان دائمی خون می‌توانند در شهرستان رشت به مراکز ثابت و سیار انتقال خون در رشت، مرکز انتقال […]

مدیرعامل انتقال خون گیلان از نیاز مبرم مراکز درمانی استان به همه گروه‌های خونی خبر داد.

به گزارش لاهیج دیلم ، بابک پاکدل گفت: به دلیل نیاز شدید مراکز درمانی گیلان به همه گروه‌های خونی، خیران و اهداکنندگان دائمی خون می‌توانند در شهرستان رشت به مراکز ثابت و سیار انتقال خون در رشت، مرکز انتقال خون خیابان آزادگان، اتوبوس‌های ثابت خونگیری در میدان شهدای ذهاب و یخسازی شهر رشت مراجعه کنند.

وی با اشاره به فعالیت ۱۰ مرکز ثابت انتقال خون و یک اتوبوس سیار در شهر‌های رشت، انزلی، تالش، آستارا، فومن، لاهیجان، لنگرود و رودسر، افزود: این مراکز با برنامه ریزی و اعلام ساعات مشخص آمادگی دارند از شهروندان خیر استان خون دریافت کنند.

وی با بیان اینکه گروه‌های خونی دریافت شده از شهروندان به صورت کامل و یا پس از تهیه فرآورده‌های خونی، به بیمارستان‌های استان فرستاده می‌شود، تصریح کرد: آمار بالای عمل‌های جراحی در بیمارستان‌های گیلان، بیماران هموفیلی، فاویسم و تصادفات، از دلایل نیاز شدید به گروه‌های خونی مختلف در استان است.