پروتکل‌های بهداشتی در گیلان پلکانی اجرایی می‌شود
پروتکل‌های بهداشتی در گیلان پلکانی اجرایی می‌شود

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان گفت: پروتکل‌های بهداشتی در گیلان پلکانی اجرایی شده است. به گزارش لاهیج دیلم به نقل از تسنیم، محمدحسین قربانی در گفت‌وگویی، اجرای دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی بین‌المللی در استان گیلان به صورت پلکانی و مرحله به مرحله را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: شیب ابتلا به ویروس […]

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان گفت: پروتکل‌های بهداشتی در گیلان پلکانی اجرایی شده است.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از تسنیم، محمدحسین قربانی در گفت‌وگویی، اجرای دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی بین‌المللی در استان گیلان به صورت پلکانی و مرحله به مرحله را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: شیب ابتلا به ویروس کرونا در گیلان نزولی شده است و امیدواریم با اجرای طرح‌های پیش‌رو وضعیت استان بهتر شود.

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان ضمن اشاره به عملکرد قابل قبول کادر درمانی در کشور عنوان کرد: کادر بهداشتی و پزشکی کشورمان نه تنها با وجود کمبود امکانات و تجهیزات میدان را خالی نکرد بلکه در  درمان بیماران نیز موفق بوده است.

قربانی اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و در ادامه آن طرح فاصله‌گذاری هوشمند در کشور از جمله گیلان را با هدف کنترل و مهار ویروس کرونا مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: برنامه تجهیز مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان گیلان به امکاناتی نظیر سی‌تی‌اسکن و دستگاه‌های اکسیژن‌ساز تاکنون به خوبی محقق شده است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن اشاره به کمبود اقلام بهداشتی پیشگیری از ابتلا به کرونا در کشور لزوم رفع کاستی‌ها در این حوزه را لازم و ضروری خواند و ابراز داشت: با وجود تلاش‌هایی که برای تولید ماسک و اقلام بهداشتی در کشور انجام شده اما حجم تولیدات فعلی کفاف همه نیازها و انتظارات مردم را نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مشکل کمبود اقلام بهداشتی و امکانات لازم کادر درمانی در سطح بیمارستان‌ها تا حد زیادی حل شده است خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ماسک و اقلام ضروری تولید شده را در درجه نخست بین مراکز درمانی دولتی توزیع کردیم به همین علت نیازهای این حوزه‌ها تا حد بسیار زیادی پوشش داده شده است.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس نیاز به تولید روزانه ۱۰ میلیون ماسک در کشور برای رفع کامل کمبودهای این بخش و تأمین نیازهای جامعه را مورد اشاره قرار داد و گفت: امیدوارم با تلاش شبانه‌روزی نیروهای خدمت‌گزار در حوزه بهداشت و درمان و با همکاری خوب مردم شاهد خروج کشورمان از این بحران سخت باشیم.

به گزارش لاهیج دیلم، کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت و درمان دیروز آخرین آمارها از شیوع ویروس کرونا در کشور را مطرح کرد و با بیان اینکه طبق یافته‌های قطعی آزمایشگاهی، هزار و ۶۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند تعداد کل بیماران مبتلا شده به این بیماری را ۷۱ هزار و ۶۸۶ نفر اعلام کرد.

وی از بهبود یافتن ۴۳ هزار و ۸۹۴ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری و ترخیص آنان خبر داد؛ علاوه بر این‌ها بر اساس آمارهای وزارت بهداشت در طول ساعات گذشته ۱۱۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند به طوری‌که شمار جان‌باختگان این بیماری در کشور تا دیروز مجموعاً به ۴ هزار و ۴۷۴ نفر رسید.

طبق اعلام سخنگوی وزارت بهداشت و درمان ۳ هزار و ۹۳۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۲۶۳ هزار و ۳۸۸ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ نیز در سراسر کشور انجام شده است