پیشرفت ۶۰ درصدی طرح کاداستر در گیلان
پیشرفت ۶۰ درصدی طرح کاداستر در گیلان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: با اجرای طرح کاداستر، نقشه برداری مساحت کل گیلان که دقیقا یک میلیون و ۴۵۷ هزار کیلومتر مربع است به اتمام رسید. به گزارش لاهیج دیلم ،میر حامد اختری گفت: طرح کاداستر از ۵ سال پیش در گیلان به اجرا درآمده، اما تا سال ۱۳۹۹ زیر ۱۰ درصد […]

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: با اجرای طرح کاداستر، نقشه برداری مساحت کل گیلان که دقیقا یک میلیون و ۴۵۷ هزار کیلومتر مربع است به اتمام رسید.

به گزارش لاهیج دیلم ،میر حامد اختری گفت: طرح کاداستر از ۵ سال پیش در گیلان به اجرا درآمده، اما تا سال ۱۳۹۹ زیر ۱۰ درصد پیشرفت کار داشت.

به گفته مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گیلان، تلاش‌ها و پیگیری‌های یک سال و نیم گذشته برای تسریع در روند اجرای طرح کاداستر در پهنه‌ی یک میلیون و ۴۵۷ هزار کیلومتری گیلان که از این رقم یک میلیون و ۱۷ هزار هکتار اراضی ملی است، اما برای تمییز قانونی و مستند اراضی حوزه‌ی منابع طبیعی با اراضی مردم نیاز بود تا طرح کاداستر در سراسر استان به اجرا درآید.

پیشرفت اجرای طرح کاداستر را در گیلان بیش از ۶۰ درصد اعلام کرد و در حال حاضر نقشه برداری مساحت کل گیلان که دقیقا یک میلیون و ۴۵۷ هزار کیلومتر مربع است به اتمام رسیده و ازاین رقم ۳۳۲ هزار هکتار در اداره‌ی کل ثبت استاد و املاک استان در حال تفکیک و تمییز است که این فرایند حداکثر تا پایان شهریور ۱۴۰۱ به اتمام می‌رسد و نقشه‌های نهایی به منابع طبیعی تحویل داده می‌شود.

اجرای کامل طرح کاداستر در تعیین تکلیف اراضی جنگلی و تسهیل در تفکیک مستثنیات، بسیار موثر است و با اجرای کاداستر، مینه‌ی هر گونه دخل و تصرف در اراضی ملی و عرصه‌های طبیعی استان پیشگیری می‌شود