پیش بینی افزایش چشمگیر صادرات خاویار گیلان
پیش بینی افزایش چشمگیر صادرات خاویار گیلان

مدیرکل شیلات استان گیلان از صادرات ۴۰۰کیلوگرم خاویار در سال گذشته خبر داد و گفت: امسال برنامه داریم با هماهنگی های لازم صادرات ماهیان خاویاری در استان گیلان را به یک تن برسانیم. به گزارش لاهیج دیلم به نقل از ایسنا ،صمد درویشی در گفت و گویی، از ۴ محور فعالیتی آبزی پروری خبر داد […]

مدیرکل شیلات استان گیلان از صادرات ۴۰۰کیلوگرم خاویار در سال گذشته خبر داد و گفت: امسال برنامه داریم با هماهنگی های لازم صادرات ماهیان خاویاری در استان گیلان را به یک تن برسانیم.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از ایسنا ،صمد درویشی در گفت و گویی، از ۴ محور فعالیتی آبزی پروری خبر داد و گفت: در حوزه آبزی پروری بیش از ۶۳ هزار تن تولیدات آبزی پروری اعم از ماهیان گرمابی،سردآبی و خاویاری وجود دارد.

وی با اشاره به تولید و رهاسازی سالانه ۱۵۰میلیون قطعه ماهی در حوزه خزر افزود: اگر این عدد را با متوسط استان های شمالی قیاس کنیم تقریبا ۴۵ درصد از کل تعهدات شمال کشور در استان گیلان است.

درویشی با بیان اینکه سالانه تقریبا ۶۰۰تن صید ماهی استخوانی صید می شود ادامه داد: ۵۰ شرکت تعاونی پره در استان فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ فروند شناور کیلکا صید می کنند، خاطرنشان کرد: صیادان سالانه حدود ۶ هزار تن کیلکا صید می کنند.

مدیرکل شیلات استان گیلان در ادامه یگان حفاظتی آبزیان را از دیگر محورهای فعالیتی برشمرد و افزود: ۱۱ پایگاه در فصل صید، کار نظارتی انجام می دهند و مدیریت بر صیدهای غیرمجاز را بر عهده دارند.

وی در خصوص ماهیان خاویاری گفت:حدود ۱۱۶ مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در سراسر کشور وجود دارد که از این تعداد ۴۶ مزرعه در گیلان وجود دارد.

درویشی از صادرات ۴۰۰کیلوگرم خاویار به ارزش هرکیلو ۲ هزار یورو در سال گذشته خبر داد و گفت: امسال برنامه داریم با هماهنگی های لازم صادرات ماهیان خاویاری در استان گیلان را به یک تن برسانیم.