مدیرکل شیلات استان گیلان از صادرات 400کیلوگرم خاویار در سال گذشته خبر داد و گفت: امسال برنامه داریم با هماهنگی های لازم صادرات ماهیان خاویاری در استان گیلان را به یک تن برسانیم.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از ایسنا ،صمد درویشی در گفت و گویی، از 4 محور فعالیتی آبزی پروری خبر داد و گفت: در حوزه آبزی پروری بیش از 63 هزار تن تولیدات آبزی پروری اعم از ماهیان گرمابی،سردآبی و خاویاری وجود دارد.

وی با اشاره به تولید و رهاسازی سالانه 150میلیون قطعه ماهی در حوزه خزر افزود: اگر این عدد را با متوسط استان های شمالی قیاس کنیم تقریبا 45 درصد از کل تعهدات شمال کشور در استان گیلان است.

درویشی با بیان اینکه سالانه تقریبا 600تن صید ماهی استخوانی صید می شود ادامه داد: 50 شرکت تعاونی پره در استان فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه 30 فروند شناور کیلکا صید می کنند، خاطرنشان کرد: صیادان سالانه حدود 6 هزار تن کیلکا صید می کنند.

مدیرکل شیلات استان گیلان در ادامه یگان حفاظتی آبزیان را از دیگر محورهای فعالیتی برشمرد و افزود: 11 پایگاه در فصل صید، کار نظارتی انجام می دهند و مدیریت بر صیدهای غیرمجاز را بر عهده دارند.

وی در خصوص ماهیان خاویاری گفت:حدود 116 مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در سراسر کشور وجود دارد که از این تعداد 46 مزرعه در گیلان وجود دارد.

درویشی از صادرات 400کیلوگرم خاویار به ارزش هرکیلو 2 هزار یورو در سال گذشته خبر داد و گفت: امسال برنامه داریم با هماهنگی های لازم صادرات ماهیان خاویاری در استان گیلان را به یک تن برسانیم.

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=187

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید