کاهش دما و بارندگی در گیلان از فردا
کاهش دما و بارندگی در گیلان از فردا

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از کاهش دما و بارندگی (بعضی نقاط شدید) در استان از عصر فردا (شنبه) خبر داد. به گزارش لاهیج دیلم ،مازیار غلامی ظهر جمعه در گفت وگویی بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جریانات جنوبی بویژه در ارتفاعات و دامنه ها و نفوذ تدریجی توده هوای […]

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از کاهش دما و بارندگی (بعضی نقاط شدید) در استان از عصر فردا (شنبه) خبر داد.

به گزارش لاهیج دیلم ،مازیار غلامی ظهر جمعه در گفت وگویی بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جریانات جنوبی بویژه در ارتفاعات و دامنه ها و نفوذ تدریجی توده هوای خنک برای ساعات بعدازظهر و غروب امروز به منطقه است.

وی ادامه داد: بنابراین علاوه بر وزش باد جنوبی، شرایط برای افزایش ابر و بارش پراکنده مهیاست ولی از غروب فردا (شنبه) مجددا با نفوذ تدریجی سامانه خنک و بارشی، شرایط برای ابرناکی، مه آلود بودن هوا، کاهش دما، وزش باد و بارندگی (پاره ای نقاط شدید) و احتمال رعدوبرق و تگرگ فراهم می شود.

وی اضافه کرد: این سامانه بارشی تا دوشنبه آینده به تناوب در منطقه فعال است ضمن آنکه برای اواخر وقت شنبه و صبح یکشنبه هفته پیش رو، بارش ها در بعضی نقاط استان از شدت بیشتری برخوردار است.

غلامی آسمان امروز گیلان را قسمتی ابری تا ابری، وزش باد ، بارش پراکنده، در دامنه جنوبی کمی تا نیمه ابری، وزش باد گاهی شدید عنوان و برای فردا نیز آسمان استان را کمی تا نیمه ابری، وزش باد جنوبی بویژه ارتفاعات و دامنه ها، پاره ای نواحی جلگه ای احتمال مه بتدریج افزایش ابر، بارندگی و وزش باد طی عصر و شب بعضی نقاط شدید، احتمال رعدوبرق و تگرگ پیش بینی کرد.

وی بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته را با ۳۵ درجه مربوط به منجیل و کمینه دمای فردا در استان را با ۱۴ درجه مربوط به ماسوله عنوان کرد.

به گفته غلامی، بیشینه دمای امروز رشت ۲۶ درجه و کمینه دمای فردای مرکز استان نیز ۱۹ درجه خواهد بود