کشف بیش از ۲۰ تن روغن احتکار شده در رشت
کشف بیش از ۲۰ تن روغن احتکار شده در رشت

مدیرکل صمت گیلان از کشف بیش از ۲۰ تن روغن احتکار شده در رشت خبر داد و گفت: روغن های سرخ کردنی بین عموم مردم توزیع می شود. به گزارش لاهیج دیلم ،تیمور پورحیدری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اخیرا بیش از ۲۰ تن روغن خوراکی سرخ کردنی احتکار شده در رشت کشف و ضبط شده […]

مدیرکل صمت گیلان از کشف بیش از ۲۰ تن روغن احتکار شده در رشت خبر داد و گفت: روغن های سرخ کردنی بین عموم مردم توزیع می شود.

به گزارش لاهیج دیلم ،تیمور پورحیدری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اخیرا بیش از ۲۰ تن روغن خوراکی سرخ کردنی احتکار شده در رشت کشف و ضبط شده است افزود: این امر حاصل مانور سراسری تشدید نظارت و بازرسی است.

وی با بیان اینکه از این مقدار ۴۴۸۵ کیلوگرم روغن سرخ کردنی از انبار یکی از شرکت های پخش در رشت کشف شده است، گفت: تعداد ۵۵۳۸ بطری روغن سرخ کردنی ۸۱۰ گرمی از این شرکت کشف شد.

وی خاطرنشان کرد: روغن های سرخ کردنی هم اکنون جهت دسترسی عموم مردم در فروشگاه های بزرگ و پر تردد در حال توزیع است.

مدیرکل صمت گیلان تاکید کرد: تقاضای هیجانی و کاذب ناشی از فضای روانی، باید کاهش یابد و این موضوع مزید بر علت نا آرامی در بستر بازار شده است و به مردم توصیه می شود با توجه به ذخایر مطلوب کالاهای اساسی در گیلان، از ازدحام برای خرید مازاد نیاز به شدت پرهیز کنند.

پورحیدری با اشاره به اینکه از انبار شرکتی دیگر نیز به مقدار ده هزار و ۴۷۴ کیلو گرم روغن سرخ کردنی و ۵۳۸۰ کیلو گرم روغن جامد کشف شد.

وی گفت: این مقدار روغن احتکار شده به ارزش بیش از ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بوده که در روزهای آینده بین عموم مردم استان توزیع خواهد شد.

مدیرکل صمت گیلان تصریح کرد: از مردم استان درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله احتکار روغن و مرغ و سایر اقلام ضروری مردم استان هر چه سریعتر از طریق تلفن۱۲۴ و یا سامانه ۱۲۴.ir تخلف مربوطه را اعلام کنند تا همکاران ما در سراسر استان هر چه سریعتر به تخلفات مربوطه رسیدگی کنند تا شاهد کمبود کاذب در استان نباشیم