کشف کالای قاچاق در استان گیلان ۶۴ درصد افزایش یافت
کشف کالای قاچاق در استان گیلان ۶۴ درصد افزایش یافت

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: کشف کالای قاچاق امسال در استان گیلان ۶۴ درصد افزایش یافت. به گزارش لاهیج دیلم ، سرهنگ ارحام عفت‌دوست در گفت‌وگویی، درباره فراوانی پرونده‌های جرائم اقتصادی در استان گیلان اظهار داشت: بیشترین فراوانی پرونده‌های جرائم اقتصادی در استان گیلان در حوزه قاچاق کالا و سپس احتکار […]

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: کشف کالای قاچاق امسال در استان گیلان ۶۴ درصد افزایش یافت.

به گزارش لاهیج دیلم ، سرهنگ ارحام عفت‌دوست در گفت‌وگویی، درباره فراوانی پرونده‌های جرائم اقتصادی در استان گیلان اظهار داشت: بیشترین فراوانی پرونده‌های جرائم اقتصادی در استان گیلان در حوزه قاچاق کالا و سپس احتکار کالاست.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان گیلان تصریح کرد: ارزش ریالی پرونده‌های قاچاق کالا امسال در استان گیلان ۱۳۱ میلیارد تومان بوده و کشفیات کالای قاچاق در استان ۶۴ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی پرونده‌های احتکار کالا در گیلان ۹۱ میلیارد تومان بوده که کشفیات این بخش نیز ۲۳ درصد افزایش یافته گفت: همچنین تشکیل پرونده احتکار کالا نیز امسال در استان گیلان ۱۱۲ درصد افزایش داشته است.

عفت‌دوست با اشاره به اقلام احتکاری کشف شده در استان گیلان تصریح کرد: بیشترین اقلام احتکار شده امسال در استان گیلان شامل ۶۵۶ تن انواع برنج، ۵۶ تن روغن، ۵۸ تن ماکارونی، ۷۱ تن قند و شکر، ۱۲۰ تن آرد بوده است.

وی با اشاره به اینکه اقلام کشف شده در پرونده‌های قاچاق کالا نیز اغلب شامل لازم آرایشی بهداشتی است که معمولاً مورد تأیید سازمان غذا و دارو نیست افزود: ۱۸۹ هزار قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی فاقد مجوز سلامت امسال در گیلان کشف شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: همچنین بیش از ۱۳۷ هزار قلم مواد غذایی خارجی که به طور غیرمجاز وارد کشور شدند و ۳۶ هزار دستگاه لوازم خانگی احتکار و قاچاق شده امسال در استان گیلان توقیف شد.

عفت‌دوست از افزایش دستگیری‌ها در پرونده‌های جرایم اقتصادی در گیلان خبر داد و افزود: در حوزه قاچاق کالا آمار دستگیری‌ها ۶ درصد و در حوزه جرایم اقتصادی نیز شمار دستگیری‌ها امسال در گیلان ۴ درصد افزایش یافته است.

وی با تأکید بر اهمیت مشارکت مردم در کشف جرایم اقتصادی عنوان کرد: در برخورد با جرایم اقتصادی مردم همواره یاریگر پلیس بودند و بیشترین نقطه قوت در پلیس امنیت اقتصادی همکاری مردم با پلیس به‌واسطه اطلاع‌رسانی‌ها است.

عفت‌دوست ابراز داشت: درخواست ما از شهروندان این است که در صورت مشاهده مواردی از جرایم اقتصادی در حوزه قاچاق، احتکار، زمین‌خواری و سایر موارد مراتب را به پلیس اطلاع دهند تا پلیس نسبت به برخورد قاطع با مجرمان اقدام کند