کمبود تجهیزات بیمارستان‌های دولتی گیلان برطرف شد
کمبود تجهیزات بیمارستان‌های دولتی گیلان برطرف شد

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان از روند بسیار مطلوب اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در استان خبر داد و گفت: کمبود تجهیزات بیمارستان‌های دولتی گیلان برطرف شد. به گزارش لاهیج دیلم ،محمد حسین قربانی در گفت‌وگویی، با بیان اینکه پس از پیگیری‌ها و رایزنی‌های فراوان با وزارت بهداشت و درمان و با حمایت دولت […]

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان از روند بسیار مطلوب اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در استان خبر داد و گفت: کمبود تجهیزات بیمارستان‌های دولتی گیلان برطرف شد.

به گزارش لاهیج دیلم ،محمد حسین قربانی در گفت‌وگویی، با بیان اینکه پس از پیگیری‌ها و رایزنی‌های فراوان با وزارت بهداشت و درمان و با حمایت دولت کمبود تجهیزات بیمارستان‌های دولتی گیلان برطرف شده است اظهار داشت: روند اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در گیلان با همکاری نهادهای مختلف بسیار مطلوب است.

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان همکاری چندجانبه بیمارستان‌های دولتی و بخش خصوصی برای پذیرش و درمان بیماران کرونایی را در استان رضایت‌بخش خواند و عنوان کرد: هم‌اینک هزار و ۵ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند از طرفی بخش زیادی از مبتلایان بهبود یافته و از مراکز درمانی مرخص شده‌اند.

قربانی کمبود تجهیزات بیمارستانی در استان گیلان را در روزهای اولیه شروع بحران کرونا مورد تأکید قرار داد و با بیان اینکه هم‌اینک مشکلات حل و فصل شده‌اند تصریح کرد: در بخش امکانات بهداشتی نیز به کمبودهایی در سطح بازار و داروخانه‌های گیلان روبه‌رو بودیم که با کار جهادی و همکاری ملی مشکلات برطرف شد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیمارستان‌های دولتی گیلان هیچ‌گونه کمبود تجهیزاتی ندارند خاطرنشان کرد: ایثار مثال‌زدنی و تعهد بالای کادر بهداشت و درمان گیلان اعم از پزشکان فداکار و پرستاران متعهد باعث شد این استان بیشترین آمار شهدای خدمت را به خود اختصاص بدهد.

وی بحث تعطیل شدن تمامی مراکز تجاری، بازارها و فروشگاه‌ها با نظارت فرمانداری‌های استان گیلان را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: با توجه به اینکه در ایام تعطیلات نوروزی قرار داریم به شدت نگران موج سفرهای نوروزی به گیلان هستم بنابراین در همین‌جا باز هم از عموم مردم می‌خواهم این استان را مقصد سفر خود قرار ندهند.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی پرهیز جدی از تردد در سطح شهرها و اماکن عمومی سراسر کشور از جمله استان گیلان را در شرایط حاد فعلی ضروری و حیاتی تلقی کرد و ابراز داشت: اگر مردم همکاری‌های خود را با ستاد مقابله با کرونا ادامه دهند می‌توانیم چرخه انتقال ویروس را قطع کرده و آن را کنترل کنیم.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی توان بسیار پایین زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی گیلان برای مواجهه با یک بحران جدید و بزرگ‌تر را مورد تأکید قرار داد و گفت: اگر مردم در گیلان با ما برای مبارزه و شکست ویروس کرونا مشارکت نداشته باشند کنترل حوادثی که در آینده پیش می‌آید بسیار پیچیده و دشوار خواهد بود