مدیرپایگاه پژوهشی ماسوله گفت: ۹۰ درصد کار‌های ثبت جهانی ماسوله انجام شده و پرونده تدوین شده ماسوله قرار است بعد از کار‌های نهایی در تهران، به یونسکو ارسال شود.

به گزارش لاهیج دیلم ، مدیرپایگاه پژوهشی ماسوله گفت: ۹۰ درصد کار‌های ثبت جهانی ماسوله انجام شده و پرونده تدوین شده ماسوله قرار است بعد از کار‌های نهایی در تهران، به یونسکو ارسال شود.

محمد سنایی راد افزود: کار‌های ثبت جهانی ماسوله از سال ۸۶ آغار شده است و با توجه به اینکه هر سال تنها یک اثر از ایران ثبت جهانی می‌شود امسال هم در رقابت با هگمتانه در تلاش برای ثبت جهانی است.

مدیرپایگاه پژوهشی ماسوله با اشاره به اینکه ثبت جهانی ماسوله مزایای زیادی دارد گفت: اعطای تسهیلات بین المللی، افزایش گردشگران جهانی و حفاظت در برابر آسیب‌هایی مانند جنگ و حوادث از جمله مزایای ثبت جهانی است.

محمد سنایی راد افزود: اگر ماسوله ثبت جهانی شود، ورود گردشگران به ماسوله مدیریت می‌شود و چیزی به نام پیک ورود گردشگر نخواهیم داشت تا ماسوله در تمام سال گردشگران ثابت داشته باشد.

شهر تاریخی ماسوله که قدمتش به قرن هشتم هجری قمری می‌رسد با ساختار پلکانی در سال ۱۳۵۴ به شماره ۱۰۹۰ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=5431

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید