۱۰۰تن گندم از کشاورزان دیلمان خریداری شد
۱۰۰تن گندم از کشاورزان دیلمان خریداری شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیاهکل گفت: از زمان برداشت تا اکنون حدود یکصد تن گندم با قیمت تضمینی از کشاورزان این شهرستان خریداری شده است. به گزارش لاهیج دیلم ،بهزاد کوهستانی روز دوشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: از چهارهزار و ۶۰۰ هکتار سطح زیرکشت گندم در شهرستان سیاهکل در سال زراعی جاری حدود هفت هزار […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیاهکل گفت: از زمان برداشت تا اکنون حدود یکصد تن گندم با قیمت تضمینی از کشاورزان این شهرستان خریداری شده است.

به گزارش لاهیج دیلم ،بهزاد کوهستانی روز دوشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: از چهارهزار و ۶۰۰ هکتار سطح زیرکشت گندم در شهرستان سیاهکل در سال زراعی جاری حدود هفت هزار و ۳۶۰ تن گندم برداشت شدکه ارزش اقتصادی این مقدار گندم تولیدی کشاورزان سیاهکلی ۱۲۵ هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

وی میزان برداشت گندم در هر هکتار درشهرستان سیاهکل را حدود یک هزار و ۶۰۰ کیلوگرم ذکر و اضافه کرد: میزان برداشت گندم در مناطق گندم خیز  این شهرستان که شامل بخش دیلمان است  نسبت به سال گذشته به دلیل آب و هوای مناسب و بارندگی در اراضی دیم، ۱۵ درصد افزایش  داشته است.

وی تصریح کرد: از این اراضی زیر کشت حدود ۷۰۰ هکتار به صورت دستی ، یک هزار و ۲۰۰ هکتار با دروگر و دو هزار و ۷۰۰ هکتار هم با کمباین ویژه غلات برداشت  شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیاهکل، قیمت هرگیلوگرم گندم در بازار سیاهکل را ۱۷هزار ریال عنوان کرد.

کوهستانی یادآورشد: طی ۱۰ روز آینده حدود ۱۰ تن بذر گندم اصلاح شده با قیمت یارانه ای در میان کشاورزان گندم کار توزیع خواهد شد.

به گفته وی زمان کشت گندم در شهرستان سیاهکل  ۲۵ شهریور تا ۳۰ آبان و زمان برداشت آن از ۱۵ تیر تا ۱۵ مرداد است.

شهرستان سیاهکل دارای ۴۷ هزار نفر جمعیت است که حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر از این جمعیت گندم کار هستند.

سیاهکل از  دو بخش مرکزی و دیلمان  تشکیل شده است که گندم فقط در بخش دیلمان آن کشت می شود