معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان اعلام کرد: ۱۳۲ پروژه گردشگری با ظرفیت ایجاد اشتغال برای یک هزار نفر در استان آماده بهره برداری است و بزودی افتتاح می شود.

به گزارش لاهیج دیلم به نقل از ایرنا ،رضا حسن پور روز شنبه در گفت و گویی با بیان اینکه این تعداد پروژه تا پایان سال به ۱۵۰ پروژه قابل افزایش است، افزود: پروژه های گردشگری یادشده با حجم سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان آماده بهره برداری شده است.

وی ادامه داد: این طرح ها شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، واحدهای پذیرایی، سفره خانه سنتی، واحد بومگردی و مجتمع گردشگری است.

وی گفت : در حال حاضر ۳۱۰ پروژه گردشگری در گیلان با ظرفیت ایجاد اشتغال برای حدود پنج هزار نفر در حال اجرا است.
وی تصریح کرد: برآورد حجم سرمایه گذاری برای پروژه های یادشده ۲ هزار و۳۰۰ میلیارد تومان است.

حسن پور بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون، با ۴۰ پرونده تقاضای ایجاد تاسیسات گردشگری موافقت شده و برای  ۲۵ پرونده موافقت اصولی صادر گردیده است.

وی ادامه داد: با توجه به بررسی پرونده ها و متقاضیان دریافت پروانه بهره برداری یا تکمیل پروژه های درحال اجرا حدود ۳۵ تاییدیه صدور پروانه بهره برداری از سوی این معاونت صادر شده است.

معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی گیلان ضمن اعلام حمایت این اداره کل از طرح‌های مرتبط گفت: از کلیه طرح‌های بوم گردی، تاسیسات گردشگری و راه اندازی، توسعه و تجهیز کارگاه‌ها و طرح‌های سرمایه‌گذاری توسط هنرمندان صنایع دستی استقبال می‌شود.

حسن پور با تاکید بر لزوم جذب سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری تصریح کرد: تامین امنیت سفر و سلامت گردشگر و به صورت کلی حفظ حرکت درست چرخه صنعت گردشگری‌ می‌تواند سبب جلب اعتماد سرمایه‌گذار شود.

وی افزود: سرمایه‌گذاری مناسب یعنی تولید اشتغال پایدار و تقویت چرخه اقتصادی که خود منجر به کاهش مشکلات و آسیب‌های اجتماعی ناشی از فقر و عقب‌ماندگی اقتصادی می شود و این موضوع با توجه به سال ۹۹ که جهش تولید نام گرفته سرلوحه فعالیت‌های این اداره کل قرار دارد.

استان گیلان بعنوان یکی از کانون های مهم گردشگری شمال کشور دارای ۱۰۷ هتل، ۳۳ هتل آپارتمان، ۸۱ مجتمع گردشگری، ۴۹ مهمانپذیر، یک هزار و ۶۸۸ خانه مسافر، ۳۰ مجتمع سرگرمی تفریحی، ۷۴ اقامتگاه بومگردی، ۳۶۰ بین راهی، یک اسکله مسافربری دریایی و ۲۸ اسکله گردشگری دریایی است

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=2964

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید