فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: در شش ماهه نخست امسال بالغ بر هزار و ۶۰۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر در گیلان کشف و ضبط شد.

به گزارش لاهیج دیلم، سردار محمدرضا اسحاقی صبح امروز جمع خبرنگاران با بیان اینکه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با باندهای مواد مخدر بیش از ۱۲ هزار نفر شهید را تقدیم کشور کرده است اظهار داشت: در شش ماهه نخست امسال هزار و ۶۰۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر در گیلان کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی استان گیلان از تشکیل ستاد پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در کشور سخن گفت و تصریح کرد: برای مبارزه با مواد مخدر تلاش‌های بسیار زیادی سال‌های سال انجام شد که اگر جانفشانی‌های پلیس جمهوری اسلامی ایران نبود هجمه‌ و توطئه‌های دشمن علیه جوانان کشورمان جهت ترویج مواد افیونی تحقق پیدا می‌کرد.

اسحاقی اشغال افغانستان در سال ۲۰۰۱ و افزایش میزان تولید مواد مخدر در این کشور را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: تولید مواد مخدر در افغانستان پیش از اشغال، حدود یک هزار و ۴۰۰ تن در سال بود در حالی‌که پس از سال ۲۰۰۱ هم‌اینک تولید مواد افیونی در این کشور به بیش از ۸ هزار تن در سال رسیده است.

وی از دستگیری و انهدام باندهای مواد مخدر که قصد توزیع مواد در سطح استان گیلان را داشتند خبر داد و ابراز داشت: با تلاش مأموران نیروی انتظامی در ۶ ماهه نخست امسال بیش از ۵۰ باند تهیه و توزیع مواد مخدر در گیلان منهدم و بالغ بر یک هزار و ۶۰۷ کیلوگرم انواع مواد مخدر نیز از آنان کشف و ضبط شده است.

فرمانده انتظامی استان گیلان در مورد حوادث رانندگی شهری و برون شهری که در کشور به وقوع می‌پیوندد نیز توضیحاتی ارائه داد و بیان داشت: علت اصلی رخداد بین ۶۰ تا ۷۰ درصد این حوادث عامل انسانی تشخیص داده شده است به همین علت ارائه آموزش به گروه‌های هدف از سطوح مدارس در دستور کار پلیس قرار گرفت.

اسحاقی وجود حدود ۶ میلیون دستگاه خودرو و جان‌باختن بیش از ۲۸ هزار نفر به علت وقوع سوانح و حوادث رانندگی در سال‌های بین ۸۲ تا ۸۳ را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰ میلیون دستگاه خودرو در سطح کشور وجود دارد و آمار رانندگان نیز به نسبت سال‌های گذشته سه برابر شده است.

وی با بیان اینکه به علت ارائه آموزش به قشرهای مختلف و تعامل سازنده پلیس با برخی دستگاه‌ها نظیر آموزش و پرورش تعداد جانباختگان حوادث ترافیکی کاهش پیدا کرده است افزود: نتیجه آموزش‌های ترافیکی بسیار مثبت بود به طوری‌که آمار سالانه جانباختگان سوانح رانندگی در کشور از ۲۸ هزار نفر به ۱۵ هزار نفر رسیده است

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=1882

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید