۲۷۰ خودرو از ورودی گیلان بازگردانده شدند
۲۷۰ خودرو از ورودی گیلان بازگردانده شدند

رئیس پلیس راهور گیلان با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در ورودی های شهرهای استان از بازگردانده شدن ۲۷۰ خودرو خبر داد و گفت: این رانندگان برای روز نخست، فقط تذکر سیستمی دریافت کردند. به گزارش لاهیج دیلم ،سرهنگ امیر طالبی روز شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: در نخستین روز  اجرای طرح فاصله […]

رئیس پلیس راهور گیلان با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در ورودی های شهرهای استان از بازگردانده شدن ۲۷۰ خودرو خبر داد و گفت: این رانندگان برای روز نخست، فقط تذکر سیستمی دریافت کردند.

به گزارش لاهیج دیلم ،سرهنگ امیر طالبی روز شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: در نخستین روز  اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی،  این فرصت به افرادی که احتمال دارد، هنوز از این موضوع اطلاعی نداشته باشند،  داده شد تا بدون جریمه بازگردند اما تذکر سیستمی دریافت کردند.

وی با بیان اینکه خودروهای غیر بومی که قصد ورود به شهرهای استان را داشته باشند، از امروز ( شنبه) جریمه می شوند، تصریح کرد: بنا بر دستورالعمل جدید راهنمایی و رانندگی ناجا، رانندگانی که در محل غیر از سکونت شان مشاهده شوند ، شماره پلاک آنها در سامانه شماره گذاری برای خودرو ثبت و دستور توقیف خودروی شان صادر می شود .

وی ادامه داد: این توقیف به مالک خودرو ابلاغ می شود تا هر چه سریعتر به محل زندگی خود بازگردند اما این فرصت برای آنها ایجاد شده   تا بلافاصله پس از بازگشت به شهر محل سکونت شان  با مراجعه به راهنمایی و رانندگی نسبت به دستور لغو توقیف خودرو اقدام کنند.

سرهنگ طالبی  آگاه شدن پلیس راه و راهور  سراسر کشور از موقعیت تردد فرد خاطی و دریافت تذکر برای آن خودرو را از مزایای ثبت تذکر سیستمی عنوان و تصریح کرد:  اگر مالک خودرو تخطی دیگری نکند و  قصد بازگشت به شهرش را داشته باشد ، پلیس با توجه به اطلاعات دریافت شده درباره مالک خودرو و شهر محل زندگی اش برای بازگشتش تخلفی در نظر نمی گیرد و  بدون ممانعت می تواند بازگردد.

رئیس پلیس راهور گیلان اضافه کرد: درصورتی که مالک خودرو مسیر بازگشت به شهرش را طی نکند و  قصد عزیمت به شهرهای دیگری را داشته باشد ،  پلیس خودروی آن  فرد  را بدلیل بی توجهی به ابلاغیه ها علاوه بر جریمه ۵۰۰ هزارتومانی ، توقیف می کند و آن توقیف قابل لغو نخواهد بود.

سرهنگ طالبی خاطر نشان کرد: از امروز ( شنبه) تمامی خودروهای غیر بومی که قصد ورود به استان را داشته باشند ، علاوه بر بازگردانده شدن جریمه نیم میلیون تومانی نیز شامل آنها خواهد شد.

طرح فاصله گذاری اجتماعی به منظور شکستن زنجیره شیوع ویروس کرونا از  بامداد جمعه هشتم فروردین ۹۹ در گیلان در حال برگزاری است