مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان بیان کرد: برای اقامتگاه های بومگردی استان که دهه فجر امسال افتتاح می شود، ۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

به گزارش لاهیج دیلم ،شهرود امیرانتخابی روز پنجشنبه در گفت و گویی ، گیلان را جزو استان‌های پیشتاز و خلاق در حوزه بوم‌گردی دانست و افزود: این میزان سرمایه گذاری در ۴۲ واحد بومگردی انجام شده است.

وی اظهار داشت : این واحدهای آماده بهره برداری در شهرهای رشت، سیاهکل، رضوانشهر، رودبار، رودسر، شفت، صومعه سرا، لاهیجان، فومن، ماسال، تالش و آستانه اشرفیه قرار دارد.

وی بیان کرد : ظرفیت اشتغال اقامت گاه های بومگردی استان که در دهه فجر امسال افتتاح می شود ۱۳۵  نفر اعلام شده است.

امیرانتخابی با بیان اینکه راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی می‌تواند به توسعه پایدار گردشگری کمک کند، احیای ارزش‌های سنتی و بومی، کمک به اقتصاد جامعه محلی و حفظ محیط زیست را از اهداف افتتاح اقامتگاه های بومگردی عنوان کرد.

وی یادآور شد: این اداره‌ کل در یک سال گذشته با ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستاها، گامی بزرگ در راستای توسعه اکوتوریسم و گردشگری روستایی در ایران برداشته است.

 ۷۴ اقامتگاه بوم‌گردی در گیلان در حال فعالیت است.

گیلان دارای دو هزار و ۳۱۹ تاسیسات گردشگری اعم از  ۱۰۲ هتل، ۳۳ هتل آپارتمان، ۸۰ مجتمع گردشگری، ۴۹ مهمانپذیر، یک هزار و ۶۲۵ خانه مسافر، ۳۰ مجتمع سرگرمی تفریحی، ۲۱ اقامتگاه بومگردی، ۳۶۰ مجتمع بین راهی، یک اسکله مسافربری دریایی و ۲۸ اسکله گردشگری دریایی است

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=2282

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید