مدیرکل بیمه سلامت گیلان گفت: طی یک سال اخیر ۴۵ میلیارد تومان بابت هزینه های درمانی بیماران خاص به موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت استان پرداخت شده‌است.

به گزارش لاهیج دیلم ، دکتر محمود عاطف‌راد روز سه‌شنبه در گفت و گویی آمار بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت گیلان را ۲ هزار و ۹۲۸ نفر عنوان کرد و افزود : این بیماران شامل هموفیلی، تالاسمی، دیالیزی، پیوندی و ام اس هستند.

وی با بیان اینکه خدمات تخصصی و بستری بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت تقریبا رایگان است، افزود: هزینه بیماران دیالیزی در بخش دولتی و خصوصی رایگان است، ۹۰ درصد داروهای بیماران ام اس نیز تحت پوشش است ضمن اینکه خدمات بیمه سلامت برای بیماران خاص که بیشتر نیاز به حفاظت مالی دارند، ویژه دیده‌ شده است.

دکتر عاطف‌راد یکی از تکالیف برنامه توسعه را دسترسی آحاد مردم به بیمه درمانی پایه عنوان کرد و گفت: سازمان بیمه سلامت سه دهک پایین درآمدی را رایگان تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد، از این‌رو افراد معترض نسبت به دهک‌بندی خود می‌توانند به مدت سه ماه از هر دهک تحت پوشش رایگان قرار گیرند تا بار دیگر وضعیت دهک آنان ارزیابی شود.

وی با بیان اینکه ۳۴۷ هزار نفر در گیلان رایگان تحت پوشش بیمه سلامت همگانی قرار دارند، اظهار داشت: بیمه سلامت زمینه پوشش درمانی را برای آحاد جامعه فراهم کرده از این‌رو افراد فاقد پوشش بیمه‌ای، هیچ بهانه‌ای در این زمینه ندارند.

وی در ادامه به اجرای برنامه کشوری نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک در استان اشاره و عنوان کرد: این برنامه سال‌ها تکلیف سازمان بیمه سلامت و دولت بود اما از تابستان گذشته به تدریج آغاز شد و از دی ماه ۱۴۰۰ به طور قطعی و ۱۰۰ درصد اجرایی شده‌است.

وی با بیان اینکه در نسخه‌نویسی الکترونیک نیازی به دفترچه بیمه نیست، اظهار داشت: بیمار با مراجعه به پزشک نیازی به دفترچه ندارد و تنها با ارائه کدملی خود ضمن تایید پوشش بیمه‌ای و کنترل همپوشانی بیمه‌ای خدمات لازم را دریافت می کند.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان در بخش دیگری از این گفت و گو با ایرنا عنوان کرد: مردم برای دسترسی به سامانه سرویس‌های شهروندی بیمه سلامت می‌توانند از طریق آدرس www.bimehsalamatiranian.ir یا http://csp.ihio.gov.ir مراجعه کنند ضمن اینکه سامانه پاسخگویی تلفنی ۱۶۶۶ مرکز ارتباط مردمی سازمان بیمه سلامت ایران به صورت شبانه‌روزی فعال است.

وی با اشاره به فعالیت سامانه مکانیزه رسیدگی و پاسخگویی به شکایات بیمه‌شدگان بیمه سلامت افزود: این سامانه به شکایات ذینفعان به آدرس http://shekayat.ihio.gov.ir فعال است که بیمه‌شدگان می‌توانند با ثبت شکایت خود از این طریق در کوتاه‌ترین زمان پاسخ را دریافت کنند.

بیمه سلامت گیلان با یک هزار و ۷۵۰ موسسه از جمله مراکز تصویربرداری، آزمایشگاهی، درمانگاه ها، فیزیوتراپی، پزشکان عمومی و متخصص طرف قرارداد است.

یک میلیون و ۴۴۳ هزار نفر در گیلان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که ۵۷ درصد جمعیت استان را شامل می‌شوند

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=6831

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید