۴ شهرستان دیگر گیلان در آستانه ورود به وضعیت سفید قرار دارند
۴ شهرستان دیگر گیلان در آستانه ورود به وضعیت سفید قرار دارند

استاندار گیلان با اشاره به اینکه ۴ شهرستان دیگر گیلان در آستانه سفیدشدن قرار دارند، گفت: استان وضعیت خوبی از حیث مبتلایان به کرونا دارد. به گزارش لاهیج دیلم، ارسلان زارع امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وضعیت استان گیلان از حیث میزان ابتلا به ویروس کرونا با تلاش مردم و کادر درمان وضعیت خوبی دارد و […]

استاندار گیلان با اشاره به اینکه ۴ شهرستان دیگر گیلان در آستانه سفیدشدن قرار دارند، گفت: استان وضعیت خوبی از حیث مبتلایان به کرونا دارد.

به گزارش لاهیج دیلم، ارسلان زارع امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وضعیت استان گیلان از حیث میزان ابتلا به ویروس کرونا با تلاش مردم و کادر درمان وضعیت خوبی دارد و تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌ها کمتر از یک ششم است.

استاندار گیلان از افزایش شهرستان‌های سفید و کم‌خطر این استان با استمرار رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و گفت: اگر مردم گیلان همچون روزهای قبل نکات بهداشتی را رعایت کنند تعداد مناطق سفید در گیلان افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به سفید شدن وضعیت ۴ شهرستان استان گیلان تا پایان هفته تصریح کرد: طبق بررسی‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ۴ شهرستان دیگر در استان نیز تا پایان هفته به جمع مناطق کم‌خطر و سفید اضافه خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان به حداقل رساندن آسیب‌های ناشی از کرونا را منوط به همکاری مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی دانست و افزود: مسئولان نیز باید به‌عنوان مجریان سیاست‌های دولت قوانین را به‌خوبی رعایت کنند.

زارع شیوع گسترده ویروس کرونا و اپیدمی شدن آن در سراسر جهان را مورد اشاره قرار داد و گفت: در جریان موضوع شیوع ویروس کرونا شاهد بودیم که تا چه میزان همکاری‌های گسترده مردمی جهت رعایت توصیه‌های بهداشتی و پرهیز آنان از حضور در اماکن عمومی در کنترل بیماری اثرگذار بود.

استاندار گیلان رویکردی که نظام اسلامی ایران برای مقابله با کرونا در پیش گرفت را اثربخش خواند و خاطرنشان کرد: در حال حاضر کشورهای غربی به‌علت شیوع کرونا با مخاطرات و چالش‌های بسیار زیادی مواجه هستند