رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لاهیجان گفت: از مهر ماه سال گذشته تا مهر ماه امسال یک هزار و ۳۶عملیات توسط نیروهای این سازمان در شهرستان لاهیجان انجام شده که ۵۰۴مورد آن امداد و نجات و ۵۳۲مورد آن اطفای حریق بوده است.

به گزارش لاهیج دیلم ،حمیدخیراندیش روز دوشنبه در مصاحبه ای اظهار داشت : عملیات خاموش کردن آتش سوزی واحدهای مسکونی در این مدت ۱۰۹ مورد ، واحدهای تجاری ۵۲ مورد، اماکن صنعتی و تولیدی دو عملیات ، پوشش گیاهی و جنگلی ۲۱۶  عملیات  ، خاموش کردن حریق وسایل نقلیه ۴۷فقره ،عملیات امداد و نجات در بخش حادثه تصادف وسایل نقلیه نیز ۴۲مورد، امداد حادثه سقوط از ارتفاع دو عملیات ،  رفع آبگرفتگی ۳۹مورد و سایر عملیات امداد و نجات ۳۸۹مورد توسط آتش نشانان این سازمان  انجام شده است .

وی خاطرنشان کرد: این سازمان طی یک سال اخیر ۲۱ اکیپ عملیاتی برای کمکی به آتش نشانی های شهرها و مناطق همجوار، ۱۵۴مورد گروه احتیاط  و ۲۸۴ اکیپ کارشناسی حریق  نیز در این مدت اعزام  کرده است.

وی  فراخوان نیروهای عملیاتی در این مدت برای  آیین های مختلف ۲۸مورد و برگزاری کشیک و نوبت کاری فوق العاده نیروها بیش از ۸۸۵ مورد  ذکر کرد .

خیراندیش  با اشاره به سختی عملیات در سطح شهرستان با توجه به کمبود امکانات  و تجهیزات اظهارداشت: علاوه بر شهر لاهیجان ۱۴۲روستای شهرستان لاهیجان نیز تحت پوشش آتش نشانی شهر لاهیجان قرار دارند.

وی یادآورشد: کلیه نیروهای عملیاتی مجموعه آتش نشانی لاهیجان در طول یک سال اخیر در آماده باش بسر می برند و بیش از پنج هزار و ۷۰۰ساعت علاوه بر انجام خدمت موظفی، فراخوان نیز انجام در این مدت شده است.

وی با اشاره به کمبود تجهیزات و امکانات در شهرستان لاهیجان ، یادآورشد: یک دستگاه خودرو با کاربری آتش نشانی و با ظرفیت آب هفت هزار لیتر نیز خریداری شده است که بزودی به ناوگان خودرویی این آتش نشانی اضافه می شود.

ریس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لاهیجان  تصریح کرد: تشک نجات پنج در هفت برای نجات از ساختمان شش طبقه نیز خریداری شده است .

وی خرید سیستم ضبط مکالمات ، تجهیز و بازسازی ایستگاه مرکز، خرید ست دستگاه تنفسی ،خرید ۶۰۰فوم شیمیایی و یکصد عدد خاموش کننده دستی ، چهار دستگاه اره موتوری بنزینی و برقی را از جمله اقدامات سازمان آتش نشانی لاهیجان برای تجهیز بیشتر این سازمان درسال جاری ذکر کرد.

مراسم تجلیل از آتش نشانان و نواختن زنگ آتش نشانی  روزگذشته به مناسبت روز آتش نشان در لاهیجان انجام شد و با حضور فرماندار و شهردارلاهیجان از آتش نشانان این شهر تجلیل بعمل آمد.

همچنین به مناسبت هفتم مهر روز آتش نشانی، گلزار شهدای شهرستان لاهیجان با حضورفرماندار، شهردار، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر، رییس و مسئولان آتش نشانان و مدیران شهرداری لاهیجان  روز گذشته گلباران شد.

در بین آتش نشانی های شهرداری های گیلان ، آتش نشانی لاهیجان ، رشت و بندرانزلی از جمله  تشکیلات آتش نشانی در استان گیلان محسوب می شوند که به سازمان ارتقاء یافته اند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید