رئیس مرکز اورژانس گیلان از انجام ۴۳۰۵ ماموریت توسط پرسنل فوریت های پزشکی از ابتدای شروع طرح سلامت نوروزی خبر داد.

به گزارش لاهیج دیلم ، دکتر پیمان اسدی در گفت وگو با خبرنگاران، درخصوص ماموریت های انجام شده اورژانس استان گیلان در بازه زمانی ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ لغایت ششم فروردین ۱۴۰۱، اظهار کرد: اورژانس پیش بیمارستانی گیلان ۱۱ هزار و ۶۱۲ تماس مردمی داشته که از این بین ۴۳۰۵ مورد آن به ماموریت اورژانسی ختم شده است.

وی با اشاره به تعداد ۳۶۰۱ مورد ماموریت غیر ترافیکی، افزود: بیشترین موارد اعزام در ماموریت های غیر ترافیکی مربوط به مشکلات قلبی و تنفسی بوده و در این مدت ۱۶ مورد امدادرسانی به مسمومین با منوکسید کربن نیز انجام شده است.

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث گیلان با بیان اینکه تعداد ۵۸۶ مورد از ماموریت های انجام شده مربوط به حوادث ترافیکی بوده است، گفت: کمپ های سلامت نوروزی در مسیر های پر تردد استان برپا شد.

اسدی ادامه داد: در این مدت تعداد ۱۱۸ مورد مراجعه به کمپ های سلامت نوروزی انجام شده و مردم عزیز مشاوره و خدمات اورژانس پیش بیمارستانی را دریافت نموده اند.

وی درخصوص تمهیدات لازم برای مقابله با کروناویروس نیز، گفت: تمام پرسنل اورژانس گیلان با تجهیزات کامل آماده امدادرسانی به موارد احتمالی و مشکوک به کروناویروس در سطح استان هستند.

رئیس اورژانس گیلان با بیان اینکه طرح سلامت نوروزی با ۷۴ پایگاه شهری و جاده ای و ۶۲۵ نیروی عملیاتی استان فعال است، یادآور شد: شهروندان ترددهای خود را در شهر کاهش داده و به توصیه های وزارت بهداشت مبنی بر ماندن در منازل گوش دهند تا همه با هم بتوانیم زودتر زنجیره انتقال کروناویروس را بشکنیم

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=6174

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید