معاون استاندار گیلان از فعالیت حدود ۴۰۰ موسسه مردم نهاد در این استان خبر داد.

به گزارش لاهیج دیلم ،حسین مصطفی پور گفت: حدود ۴۰۰ موسسه مردم نهاد در گیلان فعالیت دارند و از این تعداد بیشترین مجوز سمن‌ها در حوزه موضوعات اجتماعی صادر شده که نشان‌دهنده توجه گیلانیان به مشارکت در امور جامعه است.

او به برگزاری همایش روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی در روز یکشنبه ۲۳ مرداد ماه اشاره کرد و افزود: این همایش به منظور تجلیل از فعالان این عرصه و تقویت مشارکت‌های مدنی در تالار مرکزی رشت با حضور نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد برگزار می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان اظهار داشت: نخستین نمایشگاه دستاورد‌های مؤسسات مردم نهاد نیز همزمان با این همایش در تالار مرکزی رشت برپا می‌شود و تا روز سه شنبه ۲۵ مرداد ماه فعالیت دارد.

آقای مصطفی پور تصریح کرد: در این مناسبت، برنامه‌های دیگری نیز توسط اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با مشارکت مؤسسات مردم نهاد حوزه آسیب‌های اجتماعی، محیط زیست و امور خیریه برنامه‌ریزی شده است.

سازمان‌های مردم نهاد یا همان سمن‌ها در گستره فعالیت ملی، استانی و شهرستانی برای رسیدن به اهداف مختلفی، چون بهبود وضعیت محیط زیست، رسیدگی به سطح رفاه اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه، اشتغال، ازدواج و عواملی از این قبیل تشکیل می‌شود و برای رسیدن به اهداف خود از ارتباطات اداری و بسیج مردمی استفاده می‌کند.

این سازمان‌ها نیاز‌های خود را از طریق کمک‌های مردمی، کمک‌های مالی از سازمان‌های دولتی و غیردولتی و درآمد حاصل از فعالیت‌های سازمان در چارچوب اهداف آن‌ها تأمین می‌کنند

لینک کوتاه مطلب : http://lahijdeylam.ir/?p=6682

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید