کسب مدال طلا و عنوان قهرمانی توسط شطرنج باز لاهیجانی در مسابقات آسیایی
کسب مدال طلا و عنوان قهرمانی توسط شطرنج باز لاهیجانی در مسابقات آسیایی

سید خلیل موسوی استاد بین المللی شطرنج ایران، قهرمان رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه های آسیا شد. به گزارش لاهیج دیلم، آخرین روز رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه های آسیا برگزار و بازیکنان در ۳ دور پایانی با هم به رقابت پرداختند که در پایان با کسب طلای سید خلیل موسوی و […]

سید خلیل موسوی استاد بین المللی شطرنج ایران، قهرمان رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه های آسیا شد.

به گزارش لاهیج دیلم، آخرین روز رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه های آسیا برگزار و بازیکنان در ۳ دور پایانی با هم به رقابت پرداختند که در پایان با کسب طلای سید خلیل موسوی و عنوان نایب قهرمانی تیم کشورمان به پایان رسید.

سید خلیل موسوی، استاد بین المللی ایران در دور آخر با قبول تساوی در برابر استاد فیده اندونزی، جمع امتیاز خود را به ۷.۵ رساند و با اقتدار عنوان قهرمانی آسیا را کسب کرد و شطرنج باز کشور اندونزی با ۷ امتیاز دوم و شطرنج بازی از مغولستان با ۶.۵ امتیاز سوم شد.

 در رده بندی تیمی، تیم پسران ایران با کسب ۱۹.۵ امتیاز عنوان نایب قهرمانی این رقابت ها را کسب کرد، ضمن اینکه تیم اندونزی نیز با همین امتیاز و بدلیل پوئن شکنی بهتر قهرمان مسابقات شد و تیم قزاقستان هم با ۱۷.۵ امتیاز سوم شد.

بدین ترتیب پرونده مسابقات قهرمانی دانشجویان آسیا در سال ۲۰۲۰ با کسب عنوان نایب قهرمانی تیم پسران و قهرمانی سید خلیل موسوی در بخش انفرادی بسته شد.

رقابت‌های شطرنج دانشجویان دانشگاه های آسیا از ۲۴ آذر تا ۹ دی ماه با همکاری فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران به صورت آنلاین و به میزبانی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی برگزار شد.

سید خلیل موسوی متولد ۳۱ فروردین ۱۳۷۷ در لاهیجان،  استاد بین‌المللی شطرنج و عضو تیم ملی شطرنج ایران می‌باشد و در رده پنجم شطرنج‌بازان ایران قرار دارد