با برگزاری مجمع عمومی؛ انتخاب شورای هماهنگی و شورای نظارت و داوری شبکه سازمان‌های محیط زیست و منابع طبیعی گیلان
با برگزاری مجمع عمومی؛ انتخاب شورای هماهنگی و شورای نظارت و داوری شبکه سازمان‌های محیط زیست و منابع طبیعی گیلان

چهارمین دوره انتخابات شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی استان گیلان در روز دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸ در شهر رشت به میزبانی موسسه سبزکاران بالان و با حضور اکثریت سازمان های مردم نهاد عضو شبکه برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم ،چهارمین دوره انتخابات شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع […]

چهارمین دوره انتخابات شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی استان گیلان در روز دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸ در شهر رشت به میزبانی موسسه سبزکاران بالان و با حضور اکثریت سازمان های مردم نهاد عضو شبکه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری لاهیج دیلم ،چهارمین دوره انتخابات شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی استان گیلان در روز دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸ در شهر رشت به میزبانی موسسه سبزکاران بالان و با حضور اکثریت سازمان های مردم نهاد عضو شبکه برگزار شد.

در این نشست ابتدا اعضا به بیان دغدغه ها و مشکلات محیط زیستی استان پرداخته و در ادامه عملکرد دو ساله شبکه مورد نقد و بررسی قرار گرفت و پس از تعیین هیات رییسه از بین اعضای غیر کاندید نسبت به برگزاری انتخابات اقدام گردید که پیش از رای گیری ابتدا در خصوص تعیین تعداد اعضای شورای هماهنگی نظرخواهی شد و سپس کاندیداها به بیان نظرات خود در خصوص نحوه فعالیت شبکه و برنامه های مد نظر پرداخته و پس از آن رای گیری بعمل آمد.

نتیجه آرای شورای هماهنگی شبکه گیلان:
۱-انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان – محمد مه رو
۲-موسسه محیط زیست دوستداران سیاهکل – رامین شیرعلی پور
۳-انجمن بوم بانان گیل و دیلم – پوریا فرهش
۴-جمعیت دوستداران محیط زیست لنگرود – ابراهیم زمانی
۵-موسسه شقایق های وحشی هیرکانی-غلامرضا نورزاد
۶-انجمن هم اندیشان و همیاران محیط زیست گیلان – یاسر مجاور شیخان
۷-جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان – زهرا جنسی به عنوان اعضای اصلی شورای هماهنگی و ۸-موسسه بوم پژوهش گیلان پاک-طاهره صبوری و ۹-انجمن نبض طبیعت خزر-پیمان رستمی نمین به عنوان اعضای علی البدل اول و دوم انتخاب گردیدند.

در انتخابات شورای نظارت و داوری شبکه نیز:
۱-موسسه محیط زیست آسمانرود-ساره حکیمی
۲-انجمن طلوع امید دیانا – مطهره موقر
۳-کانون زیست محیطی قدم های سپید باران-زینب سالاری به عنوان اعضای اصلی شورای نظارت و داوری و ۴-موسسه محیط زیستی سرزمین ایده آل ما-پیمان بازدیدی به عنوان علی البدل انتخاب گردیدند.

پس از این نتایج نیز در جلساتی جداگانه تعیین سمت اعضای شورای هماهنگی و شورای نظارت و داوری شبکه گیلان برگزار گردید که در شورای هماهنگی : ۱- رامین شیرعلی پور به عنوان دبیر ۲-زهرا جنسی نائب دبیر و ۳-رضا نورزاد به عنوان خزانه دار معرفی شدند.
همچنین مطهره موقر به عنوان دبیر شورای نظارت و داوری شبکه گیلان انتخاب گردید.

شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی استان گیلان متشکل از ۲۳ سازمان مردم نهاد با موضوع فعالیت در زمینه محیط زیست و منابع طبیعی است که مستند به دستورالعمل شکل گیری شبکه ها، ماده ۱۹ آیین نامه سازمانهای مردم نهاد”مصوب هیات محترم وزیران” به شماره ۲۷۸۶۲ /ت ۳۱۲۸۱ مورخ ۱۳۸۴/۵/۸ و بند ۱۷ این دستورالعمل تنها شبکه تخصصی در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی استان گیلان است که در مرحله ثبت قانونی قرار داشته و تا کنون در جهت حل معضلات و مشکلات محیط زیست و منابع طبیعی استان گیلان تلاش، پیگیری و اقدام به برگزاری برنامه های متعدد نموده است.